Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Дунав удари и Черно море, върна се в Топ 4
Автор: Екип Ruse24.bg 18:27 / 15.04.2017Коментари (0)1376
© Ruse24.bg
Дунав победи Черно море с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград. Попадението за домакините бе дело на Мирослав Будинов в 43-ата минута.

Дунав игра през последните 20 минути с човек по-малко заради директен червен картон на Тейнур Марем.

С успеха Дунав изпревари варненци и вече е на 4-о място във временното класиране. "Драконите" са с 44 точки, а Черно море остана с 43 т.

На 3 пъти топката пресичаше голлинията на вратата на Дунав, като в два от случаите бе вдигана засада, а в първия Юлиан Ненов изчисти, докато съдията се чудеше какво да отсъди.

Русенци откриха резултата в 43-ата минута след груба грешка на Стефан Станчев. Защитникът върна слабо топката към вратаря си, а Мирослав Будинов застигна топката и прехвърли Емил Михайлов за 1:0.

В самия край на първата част бе първото спорно положение в мача. Топката бе избита някъде около голлинията на вратата на Дунав. Юлиян Ненов успя да избие след разбъркването, въпреки че варненци имаха претенции за гол.

В 50-ата минута Марек Кузма вкара гол, но той бе отменен заради засада.

Седем минути по-късно за трети път топката навести вратата на Дунав, но отново голът бе отменен заради засада.

В 70-ата минута Тейнур Марем получи директен червен картон след сблъсък със Стефан Станчев

Пет минути преди края влезлият на смяна в Дунав Ндуйе Муйеци падна в наказателното поле на Черно море. Съдията Георги Кабаков му вдигна жълт картон за симулация, като това също бе доста дискусионно решение.

Дунав - Черно море 1:0

Голмайстор: 1:0 Мирослав Будинов (43)

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Христофор Хубчев (59- Марио Петков), Михаил Милчев, Петър Патев, Тейнур Марем, Диян Димов, Самир Аясс (46- Бранимир Костадинов), Юлиян Ненов, Бирсент Карагарен (52- Ндуйе Муйеци), Мирослав Будинов.

Черно море: Емил Михайлов, Михаил Венков, Пламен Николов, Ондрей Сукуп, Стефан Станчев, Александър Цветков, Тодор Паланков, Георги Илиев, Хосе Лопес (55- Борислав Балджийски), Иван Коконов, Марек Кузма.