Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Дунав загуби от Левски пред пълен стадион в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 19:23 / 21.05.2017Коментари (0)1954
© ФК Дунав
Дунав загуби от Левски с 0:1 пред пълните трибуни на стадиона в Русе. По този начин "драконите" останаха с актив от 49 точки, два кръга преди края на редовния сезон.

Единственият гол падна в 75-ата минута. Бившият играч на Дунав Антон Огнянов центрира от корнер в наказателното поле, където Божидар Краев стреля, но вратарят Антонов изби. При добавката обаче Краев добута топката в мрежата за 0:1.

В самото начало на мача Дунав създаде няколко добри ситуации за гол. След центриране от крилото Самир Аясс стреля с глава, но Николай Кръстев спаси.

В 7-ата минута отново вратарят на Левски трябваше да отразява точен удар с глава, този път на Христофор Хубчев.

В края на първото полувреме Бранимир Костадинов проби по фланга и центрира успоредно на голлинията, но Николай Кръстев изби, точно преди топката да бъде засечена от играч на Дунав.

Русенци пропуснаха шанса си да открият резултата в 57-ата минута. Мирослав Будинов опита удар, който мина успоредно на голлинията, но нямаше после кой да засече топката в опразнената мрежа.