Мечтата стана реалност! Дунав тресна ЦСКА и ще играе в Лига Европа!
Автор: Екип Ruse24.bg 22:23 / 31.05.2017Коментари (0)1515
© Ruse24.bg
Дунав превърна мечтата си в реалност! "Драконите" удариха ЦСКА с 1:0 в последния си мач за сезона.

Единственото попадение бе дело на Самир Аясс в 70-ата минута на мача.

По този начин русенци финишираха на 4-о място в крайното класиране на Първа лига и ще участват в турнира Лига Европа.

Срещата започна с две отлични положения за младите армейци. Първо Георги Търтов затрудни максимално Антонов след отлично подаване на Стойчо Атанасов.

В 11 минута капитанът Александър Дюлгеров бе близо до гол, но Антонов успя да отбие неговия удар в гредата. След това положение домакините изравниха играта и постепенно наложиха териториален натиск, който обаче не доведе до сериозни опасности пред Конов.

През второто полувреме Дунав тръгна агресивно да търси победата, но първата чиста ситуация бе отново за армейците.

В 57 минута Христофор Хубчев игра с ръка на границата на наказателното поле, а ударът на Петър Витанов мина на сантиметри от гредата.

След 65 минута Дунав създаде няколко добри положения и при едно от тях бившият армеец Самир Аясс успя да матира отличния днес Конов.

До края отново домакините имаха няколко възможности, но втори гол така и не падна след отличната игра на защитата и вратаря.

След края на срещата старши треньорът на Дунав Веселин Великов честити на ЦСКА и на феновете спечелването на търга за емблемата през вчерашния ден.

Така ЦСКА записа първа загуба в плейофите и завърши на второ място в крайното класиране на Първа професионална лига.