Дунав падна лошо в дебюта на новия треньор
Автор: Екип Ruse24.bg 16:50 / 06.10.2018Коментари (0)2127
Ботев (Пд) разгроми Дунав с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата на "канарчетата" в пловдивския квартал "Коматево". Стивън Петков (29),  Кристиан Димитров (70) и Лъчезар Балтанов (79) бяха точни за домакините, а Петър Патев (36) си отбеляза нелеп автогол. Ахмед Апмедов (17) пък се разписа за русенци.

Това бе втори пореден шампионатен успех на "канарите", които се изкачиха на 6-то място във временното класиране с актив от 17 точки. Дунав пък остана на 12-а позиция с 8 точки. Мачът бе и дебют за новия треньор на "драконите" Людмил Киров.

Първото чисто положение в мача бе за Дунав. В 11-ата минута Борислав Балджийски отправи силен удар, но вратарят Даниел Кайзер спаси. Иван Коконов опита да направи добавка, но ударът му бе блокиран от бразилеца Перейра.

В 17-ата минута "драконите" откриха резултата. След центриране на Борислав Балджийски от корнер, Петър Патев нанесе удар с глава. Топката се отби в гредата и стигна до Ахмед Ахмедов, който реализира за 0:1.

Три минути по-късно бе първият точен удар за Ботев към противниковата врата. Отправи го Густаво Афонсо, но право в ръцете на Станислав Антонов.

В 29-ата минута жълто-черните изравниха резултата след груба грешка на вратаря на Дунав. Густво Афонсо напредна и подаде към Антонио Вутов, който стреля. Станислав Антонов изпусна топката и тя отиде при Стивън Петков, който безпроблемно я прати в мрежата за 1:1.

В 36-ата минута Ботев стигна до пълен обрат в резултата. Това стана след нова греба грешка в отбраната на русенци. Тодор Неделев центрира от корнер към  малкия пеналт, където Петър Патев засече с глава в собствената си мрежа за 2:1.

Малко след началото на второто полувреме домакините стигнаха до трети гол, но той правилно бе отменен заради засада. Антонио Вутов шутира силно, а топката се отби в главата на намиращия се в засада Стивън Петков и влезе в мрежата.

"Канарите" решиха двубоя с два гола в рамките на 9 минути. В 70-ата Тодор Неделев центрира от корнер и защитникът Кристиан Димитров засече с глава за 3:1.

В 79-ата минута бразилецът Джонатан напредна по десния фланг и центрира балонно към наказателното поле. Там капитанът Лъчезар Балтанов надскочи бранител на гостите и с глава прати топката в горния десен ъгъл на вратаря за 4:1.

Ботев (Пд) - Дунав 4:1

Голмайстори: 0:1 Ахмед Ахмедов (17), 1:1 Стивън Петков (29), 2:1 Петър Патев (36-автогол), 3:1 Кристиан Димитров (70), 4:1 Лъчезар Балтанов (79)

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Джонатан Соуса, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин (46- Радослав Терзиев), Лъчезар Балтанов, Густаво Афонсо, Тодор Неделев (72- Васил Шопов), Стивън Петков, Антонио Вутов (82- Диого Кампос).

Дунав: Станислав АнтоновБожидар ВасевМартин Ковачев, Петър Патев, Христо Попадийн, Георги Динков (67- Ндиайе), Иван Коконов, Красимир Станоев, Борислав Балджийски (74- Бранимир Костадинов), Светослав Ковачев, Ахмед Ахмедов (86- Исмаил Иса).