Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Ето го шампиона от София, прибра 90 000 евро!
Автор: Екип Ruse24.bg 19:10 / 10.02.2019Коментари (1)1028
©
Третият в схемата Данийл Медведев е шампионът в четвъртото издание на тенис турнира Sofia Open. На финала руснакът победи с 2:0 сета Мартон Фучович (Унгария) - в отделните части 6:4, 6:3. Срещата продължи 81 минути.

Това е четвърта титла за Медведев и първа за сезона. По-рано през годината той игра и на финала в Бризбейн (Австралия). По пътя към трофея в София руснакът загуби само един сет – в първия си мач срещу Робин Хаасе.

Финалът започна с надмощие на сервиращия и в първите 6 гейма пробиви нямаше. След 3:3 последва серия от три последователни пробива, печеливш от която излезе Медведев, който при 5:4 сервира за сета и затвори гейма на 15, повеждайки с 6:4 след 45 минути игра. Във втория сет Медведев отново първи проби, но за разлика от първата част този път затвърди и поведе с 3:1 гейма. В деветия гейм руснакът осъществи нов брейк, който му донесе и крайния успех в срещата.

Медведев приключи мача с 6 аса и 1 двойна грешка. Той спечели 70% от точките след първи сервис и 55% след втори. Фучович игра впечатляващо при първи начален удар – 74%, но беше повече от колеблив при втори, където взе едва 14% от разиграванията.

Триумфът осигури на Медведев 250 точки за ранглистата, където той ще остане на 16-то място. Освен това той ще получи чек за малко над 90 000 евро. Финалистът Фучович приключи надпреварата със 150 точки и близо 50 000 евро.