Спортните новини: Днес (5) | Вчера (1)
Дунав се разигра и удари Спартак като гост
Автор: Екип Ruse24.bg 20:33 / 09.05.2009Коментари (0)704
Дунав победи с 1:2 Спартак като гост в Пловдив, след два гола на нападателя Росен Каптиев. Почетното попадение за домакините вкара резервата Иван Площаков.

Росен Каптиев откри с техничен удар 2 минути след почивката. Бързакът бе изведен от Станимир Георгиев. Секунди по-късно русенци повториха упражнението. Георгиев пак мушна хитър пас към Каптиев, той би, но топката прелетя край левия дирек.

В 70-ата минута защитник на домакините сгреши фатално. Той поднесе на тепсия топката на Каптиев и той разстреля от 8-9 метра Стоян Здравков за 0:2.

Спартак - Дунав 1:2
Голмайстори: 0:2 - Росен Каптиев 47, 70, 1:2 - Площаков 87.
Спартак: Здравков, Витанов (46-Коруджиев), Мурад, Т. Симеонов - к, Слаев, Стаев, Й. Христов, Коларов (58-Мекиков), Кр. Трифонов, Курдов, (71-Площаков) Г. Стоянов.
Дунав: Антонов, Б. Илиев, Р. Каптиев (90-Хараланов), Ст. Георгиев (80-Кулинов), Цирков, Л. Иванов, Панов (56-Юлиян Ангелов), Вл. Каптиев, Н. Хубенов, Памуков - к.
Жълти картони: Тодор Симеонов (С), Павел Панов (Д).
Червени картони: няма.