Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Дунав приключи безславно за Купата на България
Автор: Екип Ruse24.bg 10:54 / 27.09.2019Коментари (0)1055
©
Отборът на Дунав (Русе) приключи безславно участието си в турнира за Купата на България. "Драконите" загубиха от втородивизионния ЦСКА 1948 с 1:2 като гости в 1/16-финален мач от надпреварата.

ЦСКА започна брилянтно и поведе след по-малко от 100 секунди игра. Шопов пусна поредния ювелирен пас към Дени Александров. Крилото напредна, подаде на Гущеров и Неймар от Петрич откри резултата – 1:0.

ЦСКА заигра разумно, чакаше на контри и не даваше шанс на Дунав. Русенци все пак изравниха от нищото в 42-ата минута. Щерев беше оставен непокрит буквално пред малкия пеналт и с глава засече центриране за 1:1.

След почивката гостите хвърлиха най-доброто и създадоха нелоши положения. Дани Наумов обаче отрази два опасни удара, веднъж и Сашо Александров изби в корнер при уникална възможност за Дунав.

ЦСКА за пореден път събра сили. Като истински мъже армейците обърнаха хода на срещата и заслужено поведоха. Шопов даде дълъг пас към Гущеров. Любимецът на публиката спря виртуозно, обърна се и намери по фантастичен начин Денислав Александров. Дени не сбърка – 2:1 за червените.

Дунав се хвърли в отчаян натиск и по чудо не получи нов гол. Климентов изпусна сам срещу вратаря, а при още две контри армейците не разиграха най-добре топката при последния пас. Но заслужават само едно – поклон за мъжеството.

ЦСКА 1948: 98. Наумов, 25. Ал. Александров, 4. Христов, 12. Дяков к, 30. Атанасов, 20. Сандански, 17. Ивайлов (52 – 19. Орачев), 10. Шопов, 71. Иванов (73 – 98. Йосков), 99. Гущеров, 11. Д. Александров (73 – 8. Климентов). Треньор: Петко Петков

Дунав: 33. Ганев, 18. Исаевски, 22. Милчев к, 5. Николов, 2. Инкоом, 6. Аясс (74 – 7. Лазаров), 12. Кавалканте (84 – 16. Ковачев), 10. Селеменев, 17. Дурду (50 – 99. Христов) 8. Щерев, 9. Ахмеддов. Треньор Людмил Киров

Съдия: Георги Димитров

Жълти картони: Ивайлов (ЦСКА), Дурду, Исаевски, Селеменев, Кавалканте (Д)

Голмайстори: Гущеров 2, Д. Александров 72; Щерев 42