Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Дунав с тежка загуба от Пирин в Суперлигата
Автор: Стойчо Генов 10:46 / 10.02.2020Коментари (0)371
©
Волейболистите на Пирин (Разлог) надиграха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:14, 25:13) гейма в последен мач от XIV кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала "Септември" в Разлог. Така състезателите на Мирослав Живков показаха, че на свой терен и публика играят силно са труден съперник за всички гостуващи отбори.

Домакните имаха водеща роля в мача и не допуснаха русенци да противодействат и в трите гейма. С този успех разложани записаха шеста победа в първенството и с девет загуби и актив от 20 точки заемат седмата позиция във временното класиране. Тимът на Дунав е девети с пет победи, девет загуби и 15 точки.

Най-резултатни за победата на Пирин бяха Йордан Желязков и Георги Чалъков с по 12 точки (3 блокади) (4 аса, 3 блокади). За русенци Цанко Цанков приключи с 9 точки (2 блокади).

В следващия кръг Пирин гостува на ЦСКА в зала "Васил Симов", Дунав приема Славия. И двата двубоя са на 15 февруари (събота).