Нова голяма победа на корта за Димитър Кузманов, пречупи световния №175
Автор: Стойчо Генов 13:31 / 20.02.2020Коментари (0)655
©
Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико преодоля втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Кобленц (Германия), който е с награден фонд 46 600 евро. Втората ракета на България се справи с поставения под номер 5 в основната схема Максим Жанвие (Франция), който е на 175-о място в световната ранглиста.

Кузманов го елиминира след 6:4, 7:5, като двубоят продължи 1 час и 40 минути. Следващият съперник на нашия тенисист e Дъстин Браун (Германия).

Асът на ТК Локомотив Пловдив взе първия сет с помощта на ранен пробив за 2:1 и то на нула. При 4:3 и подаване на Мико българинът пловдивчанинът трябваше да спаси два брейкпойнта, а след това в 10-ия гейм успя да затвори частта от третата си точка.

Във втората част Кузманов имаше и моменти на колебание, но започна сета с два пробива и дръпна с 4:0, което му осигури сериозно предимство. С два пробива на свой ред обаче Максим Жанвие изравни до 4:4, а освен това и спечели подаването си за 5:4. Кузманов запази спокойствие, изравни за 5:5, проби следващото подаване на 23-годишния французин и така извоюва победата.

Илиан Илиев е най-добрият треньор в България
Футболист на Левски с най-красивия гол за 2023 година
Григор Димитров със сигурност се изкачва в световната ранглиста
Медведев направи услуга на Григор Димитров и е на финал на Индиън Уелс
Георги Тошев за Гонзо: Спечели човек, овъртолен в схеми, със семпла кариера и нечленоразделна реч