Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Гришо спаси два мачбола, стигна първи четвъртфинал за сезона
Автор: Стойчо Генов 09:50 / 27.02.2020Коментари (0)781
©
Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от категория ATP 500 в Акупулко (Мексико). Димитров направи обрат и победи с 6-7(8), 6-2, 7-6(2) Адриан Манарино. Срещата продължи 2 часа и 44 минути и предложи много обрати. На четвъртфиналите Григор ще играе срещу №3 в схемата Стан Вавринка или Педро Мартинес.

Григор спечели убедително първия си сервис-гейм за разлика от Манарино, който имаше доста проблеми при своето подаване и губеше с 15:40, но успя да спаси и двете точки за пробив и да изравни резултата.

В шестия гейм французинът отново показа колебания на свой сервис и макар да спаси две точки за пробив, в крайна сметка с двойна грешка той подари гейма на Димитров, който поведе с 4:2. Вместо да затвърди пробива обаче, Димитров като че ли се отпусна в следващия гейм и даде инициативата на своя съперник, който стигна до две точки за пробив при 15:40. Те бяха спасени от българина, но след това при третата си възможност Манарино не сгреши и направи рибрейк за 4:3.

Последва нова размяна на геймове, като всеки печелеше подаването си до 6:6 и така се тайбрек. В него Григор спаси два сетбола, а двойна грешка даде сетбол в полза на Димитров при 8:7 и негово подаване. Манарино спечели следващите три разигравания и спечели тайбрека и сета с 10:8.

Във втория сет Григор подобри играта си. Той направи два пробива и поведе с 5:1 в своя полза. Димитров затвори сета на собствено подаване с 6:2.

В третата решителна част Димитров победе с два пробива - 4-1. Спад в играта на Григор доведе до връщане на пробивите и равенство 4:4. При 4:5 водещият ни тенисист изостана с 15-40, но спаси и двата мачбола, намирайки най-добрия си сервис – 5-5.

След размяна на по още един гейм се стигна до нов тайбрек. В него Димитров беше убедителен и спечели със 7-2 точки. Благодарение на успеха Димитров достига до финалната осмица в Акапулко за трети път в кариерата си. Припомняме, че българинът е шампион в турнира от сезон 2014, когато дебютира в надпреварата. Това е и първи четвъртфинал за Димитров през сезона.