Автор: Стойчо Генов 15:28 / 26.06.2020Коментари (0)927
©
На видео-заседание управителният съвет на Българската федерация по баскетбол взе решение за продължаване на сезона при подрастващите.

Единодушно бе решено:

1. Класирането на отборите от редовния сезон към момента на прекъсването на ДП за подрастващи се смята за крайно класиране в редовния сезон (без доиграване на непроведените срещи).

2. Във връзка с усложнената епидемиологична обстановка в България и с оглед сигурността на участниците всички официални срещи от ДП за подрастващи да се провеждат без публика при задължително спазване на всички противоепидемични мерки определени в заповедите на Министъра на здравеопазването и Министъра на младежта и спорта;

3. Всички домакини на срещи от ДП за подрастващи трябва да осигурят тяхното излъчване на живо по интернет. Предвидена е и глоба за неизлъчен мач на живо по интернет.

До 12Ж - Рилски Спортист Самоков

5. Всеки домакин на финали с повече от 8 отбора трябва да осигури 2 зали за провеждане на срещите;

6. Всеки домакин трябва да определи отговорник по спазването на мерките срещу КОВИД 19 и да изпрати на БФБаскетбол името и контактите му една седмица преди провеждането на състезанието;

7. Във всички възрастови групи, освен До 19 М и Ж и до 13 г. М на втори и трети ден в групите да се играят по 2 срещи на ден;

8. чл. 17.3. от Правила за ДП за подрастващи придобива следната редакция:

Преди финалните турнири БК имат право да картотекират по един състезател/ка включен в разширения състав на НО за съответната възраст от отбор, който не се е класирал за финален турнир.

Испанската преса: Скоростта на велик Димитров изгони Алкарас от Маями