спорт:
дата на раждане: 02.06.2003 г.

Новини свързани с Нургюл Салимова
08:41 ч., 14.04.2024 г.
Нургюл Салимова стартира с реми втората част на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат. Състезанието се провеж... цялата новина

08:31 ч., 12.04.2024 г.
Нургюл Салимова завърши реми с черните фигури с рускинята Катерина Лахно в седмия кръг на Турнира на претенден... цялата новина

08:43 ч., 10.04.2024 г.
Нургюл Салимова направи реми с бившата световна шампионка Тан Чжони от Китай в среща от петия кръг от Турнира ... цялата новина

21:42 ч., 08.04.2024 г.
Изгряващата звезда на българския шах Нургюл Салимова даде интервю пред Световната федерация по шах по време на Турнира на прете... цялата новина

07:42 ч., 08.04.2024 г.
Нургюл Салимова записа първа победа в Турнира на претендентките за световната титла по шахмат при жените, който се провежда в Т... цялата новина

08:45 ч., 06.04.2024 г.
Нургюл Салимова продължава страхотното си представяне в Турнира на претендентките в Торонто, Канада, където осем от най-добрите... цялата новина

08:30 ч., 05.04.2024 г.
Българката Нургюл Салимова стартира с реми участието си на Турнира на претендентките, който ще определи тази, която ще се състе... цялата новина

08:52 ч., 04.04.2024 г.
Нургюл Салимова започва днес участието си на Турнира на претендентките за шахматната корона при дамите.

Българката,... цялата новина

18:02 ч., 21.03.2024 г.
Нургюл Салимова записа впечатляваща победа в предпоследния кръг на силния международен шахматен турнир, който се провежда в исл... цялата новина

14:26 ч., 15.01.2024 г.
В едно селце малко над 1000 души в Търговишка област, живее една от най- големите шахматистки на планетата. Тя е само на 20, но 17 от тях са пре... цялата новина

19:23 ч., 04.01.2024 г.
Баскетболистът Александър Везенков отново спечели приза "Спортист на годината на България". Той спечели наградата и през 2022-а... цялата новина

08:48 ч., 04.01.2024 г.
България официално ще има представител на претендентския турнир при жените за определяне на състезателката, която ще атакува световната титла в ... цялата новина

17:47 ч., 29.12.2023 г.
Българската шахматистка Нургюл Салимова победи актуалната световна шампионка в класическия шахмат при жените Цзю Вънцзю... цялата новина

17:39 ч., 28.12.2023 г.
Българската шахматистка Нургюл Салимова се класира на престижното 4-о място на Световното първенство по ускорен шахмат, което с... цялата новина

15:34 ч., 14.12.2023 г.
Виктория Радева, европейска отборна шампионка по шахмат за жени с тима на България от Шампионата на Стария континент, прове... цялата новина