Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Емил Димитров за Мария Габриел: Тя е Кирил Петков, но в пола
Автор: Екип Ruse24.bg 11:10 / 10.05.2023Коментари (1)140
© NOVA News
Мария Габриел от 20 години не е в България и не познава страната. Хубавото е, че не е участвала в корупционни схеми, други ще ги правят вместо нея. Ако пак се кандидатира за еврокомисар, ще я изберат, защото ще си направи кампания. Тя е Кирил Петков, но в пола, а той дори повече имаше опит с бизнес у нас. Това не означава, че няма да бъде добър премиер, стига другите политически сили да я приемат сериозно. Това каза за "Твоят ден" бившият екоминистър и финансов експерт Емил Димитров.

"Чудя се как някой ще тръгне да внася бюджет, а друг да го приеме, ако не е сигурен, че той ще управлява. Аз смятам, че премиер трябва да бъде Борисов с ДПС и БСП, защото това е възможната конфигурация", коментира той.

По думите му има 4 начина за финансиране на държавата. "Първият е печатане на пари, втората - привличане на евросредства, третото - увеличаване на приходите и четвъртото - да намалят разходите", разясни Димитров. 

От своя страна икономистът Румен Гълъбинов смята, че консолидация по бюджета трябва да има както в приходната, така и в разходната част. "За осигурителните вноски и данъците трябва да има разговори. Ако има редовно правителство може би е по-добре, защото сега бюджетът би бил за 6 месеца. Това е неудобство, но и предимство. Редовният кабинет може да разпределя добре балансирано тежестите от увеличените разходи или от досъбиране на приходи - може да прави два бюджета едновременно. Капиталовата програма трябва да се намали наполовина", подчерта той.

Според него увеличение на осигуровките ще мотивира хората да се осигуряват на минимална заплата. "Трябва да има разговор за възрастта и стажа за пенсиониране, както и за клас. По-добре да разпределим тежестите в 2023-2024 г., ако има намерение да се променят параметрите", обясни Гълъбинов.




Още по темата: общо новини по темата: 869
08.06.2023 »
07.06.2023 »
07.06.2023 »
07.06.2023 »
07.06.2023 »
07.06.2023 »
предишна страница [ 1/145 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 10.05.2023 г.
0
 
 
Какво означава ще мотивира хората да се осигуряват на минимална заплата!? Ти ги мотивираш да крият данъци и не те е срам да го казваш!? И след години, като се пенсионират, ще започнат да мрънкат защо са ни толкова малки пенсииите. Гълъбинов ти си за прокуратурата!
Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Юни 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Актуални теми
Процедура по отстраняването на главния прокурор Иван Гешев
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
Силно земетресение разлюля Пловдив!
Кабинетът "Денков - Габриел"
Бюджет 2023
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@ruse24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Русенци във facebook
RSS за новините
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Ruse24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Ruse24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Ruse24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: