Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
"Дунав" и "Светкавица" се измъчиха в жегата за 0:0
Автор: Екип Ruse24.bg 11:53 / 24.07.2009Коментари (0)913
© Ruse24.bg
Футболистите на "Дунав" и "Светкавица" завършиха 0:0 в контролен мач, който трудно може да се запомни с нещо кой знае какво. Заради жегата на Градския стадион срещата започна с половин час по - късно.

Дунавци играха по - активно и настъпателно през първото полувреме, когато пробваха няколко интересни атаки по фланговете. До чисто положение обаче така и не се стигна, ако се изключи една скоростна акция. Дунавци играха по - активно и настъпателно през първото полувреме, когато пробваха няколко интересни атаки по фланговете. До чисто положение обаче така и не се стигна, ако се изключи една скоростна акция по лявото крило, при която русенските нападатели не съумяха да засекат хубаво центрирана топка пред вратата на Недев. След поливката зноят като че ли наля олово в краката на футболистите, а и те не изглеждаха достатъчно свежи след поредицата контролни срещи през 3 дни. Все пак хитрият и доста техничен Румен Шанкулов загатна за класа, като прати красиво топката в мрежата. Голът обаче бе отменен заради засада. Майсторското отиграване на тарана бе и най - хубавият момент в мача.

Дебют за екипа на "Дунав" направи 19 - годишният Георги Терзийски. Той е рожба на "Черноморец"/Бургас/, а за последно е бил в отбор от Германия. Терзийски е офанзивен халф, който работи основно в лявата част на полузащитата. Бургазлията бе предвиден да започне като титуляр в снощния мач на младоците срещу "Доростол" /Силистра/.

"Дунав": Александър Димов, Цирков, Гинев, Комитов, Крачунов - Хубенов, Деян Димов, Кирилов, Киров, Шанкулов, Велков /Антонов, Панов, Емил Иванов, Терзийски, Александров/.

Източник: в. "Утро"