Дунав приключи контролите с 5:3 срещу Две могили
Автор: Екип Ruse24.bg 11:53 / 30.07.2009Коментари (0)1076
Отборът на "Дунав" победи с 5-3 в последен контролен мач срещу "Две могили". Спарингът беше замислен с идеята да се представи отборът на "Дунав" преди новия сезон и да достави удоволствие на присъстващите зрители.

Със сигурност не чувство на удовлетвореност изпитаха феновете на "Дунав" в началото на срещата. Тогава иначе стабилния вратар на русенци Александър Димов направи уникална глупост, подарявайки топката на юношата на "Дунав" Трифон Атанасов, който без никакви сантименти прати топката в мрежата и откри резултата.

В оставащите минути все пак титулярните играчи на "Дунав" бързо сложиха нещата там, където им е мястото. Първо Ивайло Кирилов вкара за 1-1 след пряк-свободен удар.
След това последователно Деян Димов - на два пъти, Румен Шанкулов и Деян Велков доведоха резултата до 5-1.

При създалата ситуация, в която русенци може би щяха доста бързо да стигнат двуцифрен резултат, старши-треньорът на "драконите" Мирослав Миронов предприе смени на почивката и вкара всички резервни играчи. Те се предполагаше, че ще се борят за титулярно място, но случилото се на терена през второто полувреме разби на пух и прах тази теория. Вместо да вкарват още попадения, дунавци по един много лековат начин допуснаха двa гола в собствената си мрежа.
Като цялото мачът премина в тренировъчно темпо и с мисъл към вече наближаващия домакински мач със "Свиленград" 1921. "Дунав" ще приеме "южняците" на 8-и август от 18:00 на Градския стадион в Русе. Нека пожелаем успех на "драконите" през новата кампания, в която те са длъжни на всяка цена най-сетне да зарадват своите фенове.

Стартов състав:

"ДУНАВ": Александър Димов,Ангел Гинев,Стефан Крачунов,Мартин Цирков,Ивайло Кирилов,Недялко Хубенов,Диян Димов,Деян Вълков,Румен Шанкулов,Людмил Киров,Радослав Комитов.

Резерви: Станислав Антонов, Дамян Дамянов,Борислав Джарналиев,Владимир Каптиев,Георги Терзиев,Радомир Хараланов,Валери Кулинов,Емил Иванов