Резервата Браян Морено донесе победата на ЦСКА-София в столично дерби
Автор: Екип Ruse24.bg 09:47 / 15.08.2022Коментари (0)388
© Фейсбук
ЦСКА-София надигра Септември с 1:0 в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Наставникът на домакините Саша Илич заложи в титулярния си състав на младите момчета от школата - Дончев, Минков и Петров. Извън групата останаха Турицов, Гарсес, Юга, Де Нойер и Матей, а на пейката - Бусато, Вион, Морено и Кох. Първото положение дойде в 9-ата минута, когато Костадинов изведе Симеон Александров очи в очи с Евтимов и крилото вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради засада.

В 23-ата минута Махмутович отправи първия удар към вратата на гостите. Халфът, стреля с глава, но неточно. Само четири минути по-късно Георги Йомов изведе Назон, който обаче шутира в аут. В 40-ата минута Йомов остана сам срещу вратаря, но стреля в аут. Браян Морено се появи в игра на мястото на Назон, малко след почивката. Тази смяна се оказа много печеливша за "червените", защото в 59-ата минута Морено вкара победното попадение.

Стартови състави:

ЦСКА-София: 25. Евтимов, 16. Дончев, 22. Махмутович, 6. Петров, 13. Минков, 3. Жеферсон, 11. Туфегджич, 8. Шопов, 10. Йомов, 7. Линдсет, 9. Назон

Септември: 21. Шейтанов, 16. Пешов, 7. Рамадан, 8. Тодоров, 9. Костадинов, 4. Арсов, 18. Колев, 11. Ачков, 22. Стоойчев, 17. Александров, 14. Стоянов