Лудогорец спечели Суперкупата на България след драма с дузпи
Автор: Цвети Христова 22:36 / 01.09.2022Коментари (0)419
© Ruse24.bg
Лудогорец спечели Суперкупата на България, след като победи Левски след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 2:2. При равенството в редовното време по регламент няма продължения, а направо изпълнение на дузпи.

В 12-ата минута Роналдо имаше претенции за дузпа след съприкосновение с Антон Недялков, но Кабаков подмина ситуацията.

В 14-ата минута Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, а той прати топката в мрежата. Голмайсторът обаче беше в положение на засада и попадението беше отменено.

Левскарите атакуваха яростно в тези минути, бурно подкрепяни от 20 000 зрители по трибуните.

Роналдо центрира отляво, като топкатa рикошира в крака на Недялков, а топката "кацна" върху гредата на Серджио Падт и попадна в краката на Филип Кръстев, който стреля, но право във вратаря.

В 42-ата минута Левски откри резултата, след като Георги Миланов шутира с левия крак, а топката се оплете в мрежата.

Пламен Андреев спаси удар на Десподов в началото на второто полувреме. Малко по-късно капитанът на "сините" с една ръка спря Игор Тиаго. Илиян Стефанов с удар от въздуха и Уелтън пропуснаха пред вратата на Лудогорец.

Десподов изравни в 69-ата минута, а три минути по-късно "орлите" получиха правото да изпълнят дузпа. Десподов бе точен от бялата точка за 2:1. Килиен ван дер Каап изравни в добавеното време на мача. Трофеят се реши с дузпи.