Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Дунав с важна победа на финалите за момчета до 12 години
Автор: Екип Ruse24.bg 10:14 / 15.06.2010Коментари (0)320
© Bulgarianbasket.com
В група А от финалите за момчета до 12 години първа победа взе БУБА баскетбол. Момчетата на Емилия Кръстева победиха Балкан с 66-33. Първото полувреме бе равностойно, като БУБА водеше с 6 точки след края му. През третата част обаче разликата скочи над 20 точки и до края тимът успя дори да увеличи с малко преднината си.

Истинското дерби на неделния ден бе мачът между Дунав 2007 и Доростол. След една равностойна първа част, през втората силистренци успяха да се откъснат и дори поведоха с 10 точки. През третата част разликата се запази, но в последната тя започна да намалява. Малко повече от минута преди края Николай Титков отбеляза тройка, с която резултата стана 82-82. След това той вкара един кош и бе фаулиран. Титков вкара и наказателния удар и изведе отбора си с три точки напред. Силистренци намалиха с една точка след един успешен наказателен удар, а една секунда преди края, Анди Франсис бе фаулиран и имаше възможност да изравни. Той вкара първия наказателен удар, но пропусна втория и така Дунав взе важна победа с 85-84.

В последния двубой за деня от тази група Левски успя да постигне втора поредна победа. "Сините" нямаха проблеми и надиграха Хебър с 80-29 и заедно с Дунав 2007 са начело с два успеха и без поражение.

Най-интересният мач от утрешната програма се очертава да е между БУБА баскетбол и Доростол, а той трябва да започне в 18.15 часа.

Източник: bulgarianbasket.com

Григор Димитров стартира с победа надпреварата в Рим
Александър Митев и Рада Колева станаха двойни шампиони на Държавен тенис турнир до 16 г. в Русе