Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Националките по баскетбол удариха Холандия в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 12:07 / 17.07.2010Коментари (0)437
© Ruse24.bg
Женският национален отбор на България победи Холандия и във втората контрола в Русе. След като вчера баскетболистките ни стигнаха трудно до успеха, днешната победа беше далеч по-убедителна. След силна игра българските състезателки успяха да натрупат голям аванс и да се поздравят с категоричното 74-52 в своя полза. Утре отново от 18.00 часа тимовете ще изиграят и последната трета контролна среща помежду си.

Срещата започна равностойно, като малка преднина имаха гостенките от Холандия, след като поведоха с 9-7. До края на първата част обаче българките бързо влязоха в ритъм и на свой ред успяха да поведат. Те имаха малка преднина от 5 точки след 10 минути игра при резултат 16-11. Следващите минути също бяха оспорвани, а разликата се запази за 24-19. Тогава дойде и изключително силната серия на България, която пречупи съперника.

Цели 5 минути холандките не отбелязаха кош, а до почивката българските баскетболистки увеличиха аванса си на 14 точки за 33-19.
След паузата в мача голямата разлика в полза на България се увеличаваше и вече беше ясно, че победата ще дойде далеч
по-лесно, отколкото във вчерашната среща. Малко по малко преднината на Доника Ходжис и компания се увеличи до 20 точки за 55-35 след третата десетка. През последната част срещата бе доиграна, а домакините бяха категорични, побеждавайки с крайното74-52.

За България много силен мач изигра Доника Ходжис. Тя завърши с 18 точки и 3 борби в актива си. Радостина Славова добави 14 точки и 5 овладени топки, а Жаклин Златанова записа 9 точки и 6 борби.

За Холандия 11 точки и 4 борби реализира Марлаус Ниувен. По 8 точки добавиха Анук Бистерс и Риане де Рос (6 борби).