Спортните новини: Днес (2) | Вчера (5)
Дунав 2007 срази Видабаскет, продължава да е без загуба
Автор: Екип Ruse24.bg 09:39 / 22.11.2010Коментари (0)434
© Ruse24.bg
Дунав 2007 се наложи над Видабаскет като гост и продължава да е единственият непобеден отбор до момента в мъжката А група. Русенци бяха категорични в днешния си мач, който спечелиха със 104-61. Те се откъснаха напред през втората четвърт и продължиха да увеличават аванса си до края на срещата, записвайки четвъртата си поредна победа. Видабаскет е с успех и 4 поражения до момента.

Видинчани започнаха срещата доста силно - със серия от 5-0 в първите атаки, а Венцислав Петков вкара един наказателен удар за гостите. Последва тройка на Тодор Колев, с която резултатът стана 8-1 в полза на Видабаскет. Дунав 2007 стопи част от изоставането си, но нова тройка за противника върна разликата в средата на частта. Тогава обаче русенци "изригнаха" с 13 безответни точки и обърнаха резултата за 20-15 в своя полза. До края на частта разликата се запази за 23-18.

През първите 3 минути на следващата десетка играта беше равностойна, а Дунав 2007 продължаваше да е малко напред в резултата. След три поредни коша за гостите обаче разликата за първи път в срещата стана двуцифрена - 31-21. В края на първото полувреме русенци успяха да увеличат аванса си още, след като не позволиха на противника да отбележи точка близо 4 минути. Те пък вкараха 9 точки за това време, дръпвайки с 20 напред при 47-27.

Видабаскет продължи да изпитва затруднения в атака и в първите минути на третата четвърт. Дунав 2007 се възползва от това и продължи да трупа аванс, като скоро той достигна 27 точки. В средата на частта темпото на игра се запази, а разликата премина и 30-те точки след кош и тройка на Христо Господинов за 68-35. До края на десетката отборите оформиха резултат 85-44.

През последната част срещата просто трябваше да се доиграе. В нейното начало разликата достигна 45 точки. В средата на десетката домакините успяха да намалят дефицита си малко, като той стана по-малко от 40 точки при 56-93. Русенци обаче бързо възстановиха разликата, а срещата приключи при разгромното 104-61 в тяхна полза.

Най-резултатни за победителите бяха Любен Пасков и Кристиян Борисов, които нанизаха по 17 точки. Владимир Николов добави 16 точки и 8 борби, а по 14 вкараха Калоян Костов и Христо Господинов.

За Видабаскет Юлиян Колев реализира 19 точки, 13 плюс 5 борби и 6 асистенции добави Теодор Киров, а с 11 се отчете Тодор Колев.

В следващия кръг от програмата на А група Дунав 2007 ще бъде домакин на Берое на 28-и ноември (неделя) с начален час 17.30, докато Видабаскет ще гостува на Балкан -2 два дни по-рано, на 26-и ноември (петък) от 16.00 часа.

Източник: bgbasket.com