Спортните новини: Днес (2) | Вчера (5)
Волейболният Дунав падна от Виктория Волей с 2:3
Автор: Екип Ruse24.bg 11:08 / 28.11.2010Коментари (1)796
©
Волейболният Дунав (Русе) загуби 2:3 (14:25 : 21:25 : 25:21 : 25:23 : 5:15) от пловдивския Виктория Волей в мач от петия кръг от висшата лига.

Момчетата на Златко Баев натиснаха още от първите точки съперниците си от Русе, при което дойде първото техническо прекъсване за 3:8 в полза на Виктория, а второто дойде при 8:16. Така пловдивските момчета затвориха гейма на 14:25 за 17 минути.Без никакво отпускане Виктория взе своето и при втория гейм при резултат 21:25. В третата част момчетата на Божидар Колев си възползваха от няколкото грешки направени от Виктория и през целия гейм водеха в резултата и затвориха гейма на 25:21 за 21 минути. Това даде увереност на момчетата от Русе да вземат нещо повече от гейм в този мач и се държаха достойно през целия гейм и неочаквано няколко грешки в края на гейма от страна на Виктория,р усенци стигнаха до тайбрек и приключи гейма на 25:23 за 24 минути. В последния гейм на полето имаше само един отбор и това беше отбора на Виктория Волей.През целия гейм водеха категорично с 1-5 , 2-10 , 2-12 за крайното 5-15 за 11 минути.Това изнерви играчите на Дунав и впоследствие жълт картон получи играча на домакините Борислав Илиев.

Мачът се игра за 1.33 минути, при което интересното беше,че Виктория Волей има записани цели 25 блокади ,а отборът на Дунав 9.

Топ реализатор за мача е играча на Виктория Волей Иван Иванов който направи цели 30 точки.

Дунав (Русе) - Красимир Маринов 2 (1 ас, 0 атаки, 1 блок), Радослав Пенев 8 (1,3,4), Борислав Илиев 16 (1,12,3), Ангел Павлов 10 (1,9,0), Владимир Христов 6 (1,4,1), Антон Стаменов 19 (2,17,0), Христо Христов - либеро.

Треньор : Божидар Колев

Виктория Волей (Пловдив) - Евгени Григоров 4 (1 ас, 2 атаки, 1 блок), Иво Драмов 8 (0,5,3), Антон Костадинов 17 (1,9,7), Петър Бъчваров 18 (0,15,3), Георги Стойков 9 (3,2,4), Иван Иванов 30 (6,17,7), Асен Дапев - либеро (Димитър Страков,Васил Атанасов)

Треньор : Златко Баев