Спортните новини: Днес (2) | Вчера (5)
Дунав се разправи с Лукойл Нефтохимик
Автор: Екип Ruse24.bg 13:20 / 29.11.2010Коментари (0)981
© Ruse24.bg
Четвърта победа записаха баскетболистките от Дунав 8806, побеждавайки на свой терен вечния си съперник Лукойл Нефтохимик с 97:66. Първите 10 минути от срещата преминаха при агресивна игра кош за кош, с леко превъзходство на възпитаничките на Георги Божков. Много силни изяви имаха Радослава Бъчварова и Катя Кордова от отбора на домакините и Анджела Тийсдейл от Лукойл.

Първата четвърт завърши при резултат 26:18, след което русенските баскетболистки постепенно се превърнаха в абсолютни лидери на терена. Постепенно те увеличиха преднината си на 55:41 в края на втората четвърт. Своя принос даде и дебютантката в отбора на Дунав 8806 - американката Латаша Байърс, която веднага стана любимка на публиката.

През вторите 20 минути играта продължи с успешни атаки на русенки и с блестящи отигравания на Шаръл Алън и Зорница Костова. Третата четвърт завърши при 76:56, а в последните 10 минути на Дунав 8806 не му достигнаха само 3 точки, за да победи с трицифрен резултат. Финалната сирена прозвуча при резултат 97:66 за русенския отбор.

Източник: Sportal.bg