Двойна доза баскетбол на 8 март в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 10:17 / 06.03.2015Коментари (0)471
©
Двойна доза баскетбол ще има навръх Международния ден на жената 8 март в Русе.

В достоен за датата двубой се срещат два от най-добрите тимове в дамския баскетболен елит за последното десетилетие - "Дунав 8806" и "Нефтохимик 2010". Актуалните шампионки посрещат носителя на Купата на България за 2015 г. от 18 ч. в залата в русенския квартал "Здравец".

Бургаският отбор е лидер във временното класиране 4 кръга преди края на редовния сезон на първенството в НБЛ-жени. Момичетата на Георги Божков обаче имат всички шансове за по-предно място от настоящата трета позиция, но за целта им е необходима пълна мобилизация и задължителен успех в неделя.

Преди това програмата на мъжката баскетболна "А" група предвижда от 16 ч. в залата в русенския квартал "Здравец" "Дунав" да посрещне "Рилски спортист 2". Момчетата на Николай Господинов са на четвъртото място във временното класиране, но с мач по-малко от втория "Чавдар" Троян и третия "Академик" Пловдив. Въпреки отсъствието на някои контузени играчи, те ще гонят задължителна победа в преследване на по-предно класиране.

Мениджърът на БК "Дунав Русе" Димитър Петров съобщи, че любителите на играта с оранжевата топка ще могат да посетят двете срещи с общ билет с цена 5 лв. Продажбата на пропуските започва в 15 ч. на 8 март.