Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
"Дунав" завърши пети в "А" група, среща "Чавдар" за Купата
Автор: Екип Ruse24.bg 13:30 / 20.04.2015Коментари (0)546
©
Мъжкият баскетболен "Дунав" завърши на петото място редовния сезон в "А" група. В последния си мач момчетата на Николай Господинов отстъпиха на защитилия миналогодишната си шампионска титла отбор на ССК "Икономически университет" Варна с 62:75 (19:26, 16:12, 8:19, 19:18) в морската столица.

Домакините започнаха по-добре и поведоха още в началото на срещата. До края на първата част те водеха със 7 точки за 26:19. Русенският състав обаче не се предаде и до почивката успя да изравни и дори да поведе на свой ред за 32:31 в своя полза. На полувремето обаче отново варненци имаха малък аванс от 3 точки за 38:35.

Третата част се оказа решаваща в двубоя. Тимът на "Икономически университет" натрупа преднина от 14 точки за 57:43, която му позволи да поддържа контрола през последните 10 минути и да се поздрави с успеха в края.

Най-добър за русенския състав бе Лъчезар Радев с 16 точки и 8 борби. По 11 точки добавиха Герасим Николов и Васил Михайлов. За домакините най-резултатен бе Ангел Пейчинов с 15 точки, а Денислав Вутев и Саша Топчов добавиха по 12 т.

Така дунавци завършват сезон 2014/2015 в мъжката баскетболна "А" група с актив от 14 победи и 6 загуби.

Междувременно днес, бе изтеглен жребият за турнира на Купата на БФБаскетбол. Надпреварата ще се проведе от 22-24 април в Благоевград. Жребият реши на 1/4-финалите "Дунав" да срещне "Чавдар" Троян от 14 ч. на 22 април. При победа, русенският състав ще се изправи срещу победителя от двойката "Академик" Благоевград - "Рилски спортист 2" на следващия ден от 18 ч.