Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море победи Дунав в първата си контрола
Автор: Екип Ruse24.bg 09:03 / 28.06.2015Коментари (0)427
© chernomorepfc.bg
Черно море победи новия член на "Б" група Дунав (Русе) с 4:2 в първата си контрола от лятната подготовка пред погледа на 500 зрители на стадион "Младост". В нея участие взеха дошлия на проби румънец - Александру Якоб, както и колумбийския халф Себастиан Ернандес, който поддържа форма с "моряците".

Домакините откриха резултата още в 10-та минута като точен бе Симеон Райков. Две минути по-късно отново Райков бе най-съобразителен и с удар от границата на наказателното поле удвои преднината на Черно море.

В 20-та минута новото попълнение на домакините Мехди Бурабия се възползва от грешка на защитата на Дунав и от няколко метра със силен шут вкара трети гол за Черно море. Дунав намали изоставането си в 42-та минута, а голмайстор за русенци стана Атанас Атанасов.

В 64-та минута Живко Петков отбеляза четвърти гол за Черно море, след като бе изведен в отлична позиция при контраатака на домакините. Малко по-късно в игра за варненския тим влезе дошлият на проби централен защитник от Румъния Алесандру Якоб.

В края на мача в игра за Черно море се появи и Себастиан Ернандес, който игра под наем в отбора през пролетта на миналия сезон, и на когото шампионът Лудогорец реши, че няма да разчита през новия сезон.

В 89-та минута на срещата Деян Лозев вкара втори гол за Дунав и оформи крайния резултат - 4:2 за Черно море.