Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Русенския университет се представи достойно на Европейското студентско първенство в Крагуевац
Автор: Екип Ruse24.bg 17:46 / 29.07.2015Коментари (0)653
Баскетболният отбор 3х3 на Русенския университет записа достойно участие в Европейското студентско първенство в Крагуевац, Сърбия, което се проведе между 23 и 27 юли 2015 г. В надпреварата участваха 12 мъжки и 10 женски отбора, разпределени в две групи. В състезанието при мъжете тимът на Русенския университет трябваше да се изправи срещу свои колеги от Хърватска, Румъния, Израел и два университетски отбора от Сърбия. В изиграните шест оспорвани мача представителният отбор на Русенския университет не успя да събере достатъчно точки, за да се класира в следващата фаза на турнира.

Димитър Янчев беше капитан, а заедно с него в битките под коша се включиха Андреан Атанасов, Николай Златков и Християн Великов. Георги Минков не можа да играе като състезател заради травма, но беше близо до тима като ръководител и треньор.

В индивидуалните турнири Димитър Янчев и Християн Великов се оказаха сред най-добрите в стрелбата от 3-те точки и в забивките. В отделните дисциплини всеки от тях достигна до финала и се класира сред първите четирима състезатели в шампионата.

След завръщането си в Русе отборът продължава с тренировките и се подготвя за следващите състезания от спортния календар.

Григор Димитров стартира с победа надпреварата в Рим
Александър Митев и Рада Колева станаха двойни шампиони на Държавен тенис турнир до 16 г. в Русе