Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Дунав 8806 с убедителна победа във втората си контрола
Автор: Екип Ruse24.bg 09:30 / 14.09.2015Коментари (0)559
©
Шампионът при жените - Дунав 8806, спечели и втората си контролна среща у дома. След като в събота русенки победиха румънския Олимпия Брашов, вчера те се наложиха отново убедително над същия съперник с 86-63. Българките водеха през целия мач и спечелиха заслужено двубоя.

Дунав взе контрола в мача още в първата част, а през втората направи аванса си двуцифрен на 13 точки при 42-29. След подновяване на играта румънките опитаха обрат като затегнаха защитата и намалиха изоставането си на 5 точки при 50-55. В последната част обаче, русенки наложиха тотално лидерство на терена и вдигнаха преднината си над 20 точки, за да спечелят двубоя.

Русенки показаха по-добър процент на стрелба от тройката като отбеляза 13/26 (50%), а тимът на Олимпия бе 5/21 (23.8%).

Дженифър Брандън бе най-резултатна за Дунав 8806 с 19 точки. Юрика Брукс и Радостина Димитрова добавиха по 15, а Биляна Степанович реализира 11.