Дунав съкруши Ботев (Гълъбово) за Купата на България
Автор: Екип Ruse24.bg 18:08 / 22.09.2015Коментари (0)1040
Тимът на Дунав (Русе) победи с 4:0 Ботев (Гълъбово) в мач от първия кръг в турнира за Купата на България. Двубоят се игра пред около 2 000 зрители на Градския стадион в Русе. Феновете разпънаха огромен трибагреник в чест на днешния Ден на Независимостта на България.

Дунавци започнаха по-активно срещата и логично стигнаха първи до отбелязване на гол. Започналият за първи път като титуляр Марио Петков атакува по лявото крило и центрира, а Мирослав Будинов засече с глава топката и я прати в противниковата врата за 1:0 в 10-ата минута.

Само две минути по-късно Светослав Читаков наказа разбъркване в наказателното поле на гостите с точен удар за 2:0. Още в следващата минута пък Юлиан Ненов бе близо до целта с прехвърлящ шут отдясно, а в 22-ата минута уцели и десния страничен стълб.

В 30-ата минута все пак старанието и упоритостта на Ненов дадоха плод и той отбеляза за 3:0. "Драконите" продължиха да са по-активният отбор и през втората част. С пропуски се отличиха Йордан Димитров и Бранимир Костадинов. Мартин Ковачев все пак направи 4:0 в 64-ата минута, след като засече с глава центриране в полето на гостите.

Междувременно агитката на домакините отбеляза по свой начин днешния Ден на Независимостта на България, като разпъна огромен трибагреник на своята трибуна през втората част. До края повече голове нямаше и срещата приключи при 4:0 за домакините.

Следващият мач на момчетата на Веселин Великов е гостуване на отбора на "Банско" на 27 септември от 17,00 ч. за първенство на "Б" група.

ДУНАВ - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) 4:0
1:0 Будинов (9)
2:0 Читаков (13)
3:0 Ненов (29)
4:0 Ковачев (64)

Дунав: Станислав Антонов, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Марио Петков, Петър Патев, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов (36 мин. - Бранимир Костадинов), Николай Колев (66 мин. - Деян Лозев), Светослав Читаков, Мирослав Будинов (46 мин. - Йордан Димитров).

Ботев (Гълъбово): Павел Колев, Мартин Здравчев, Бейсим Бейсим, Станислав Катранков (69 мин. - Мирослав Енчев), Николай Янков, Емилиян Зотев, Иван Иванов, Валентин Кьосев (54 мин. - Реджеб Халил), Иван Тошев, Никола Грозданов (61 мин. - Емил Иванов), Стоян Диков.