България U17 се класира за Елитния кръг след равенство срещу Македония
Автор: Екип Ruse24.bg 07:50 / 27.10.2015Коментари (0)496
©
България U17 се класира за Елитния кръг на квалификациите за Евро 2016, след като завърши наравно 0:0 срещу тима на Македония U17 в последната си среща от група 12, която се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

В другия двубой, Италия и Шотландия също завършиха наравно - 1:1, като този резултат направи "адзурите" победители в групата с 5 точки.

България и Шотландия имат по 4, но нашият отбор завършва на второ място заради победата в прекия двубой срещу "гайдарите" и се класира директно за следващия кръг. Шотландия остава на трета позиция и ще трябва да изчака развоя на останалите групи, за да разбере дали ще продължи като един от петте най-добри трети състава.

Тимът на Македония приключва на последното място с 2 точки.

Двубоят бе изключително напрегнат с оглед на залога, класиране за Елитния кръг. Въпреки това, националите издържаха на напрежението и заслужено ще мерят сили с елита на Европа в следващата фаза на квалификациите, след като отново демонстрираха характер, воля и себераздаване независимо, че играха с човек по-малко повече от 20 минути.

През първата част играта бе равностойна, а действията се развиваха предимно в средата на терена. Националите пробваха на няколко пъти да реализират с удари от далечно разстояние, но първо шут на Тилев бе блокиран от защитник, а малко след това и Бастунов стреля, но топката мина над вратата.

Възпитаниците на Вуядин Станойкович опитаха да застрашат нашата врата към края на първото полувреме, но Марко Александър Ферукоски не бе точен от 11 метра, а при втората ситуация Шейтанов спаси удар на Яни Атанасов.

През второто полувреме тактическата битка продължи. Гостите от Македония наложиха натиск, който не даде резултат. Националите се защитаваха добре, като не изпускаха удобен момент да атакуват.

В 50-та минута възпитаниците на Викторио Павлов разиграха добре, като Иван Тилев подаде към Димитър Костадинов, който стреля силно, но Християн Стевковски спаси.

В 53-та минута Марко Александър Ферукоски напредна отдясно и стреля по диагонала, но право в ръцете на Шейтанов.

Три по-късно Кирил Николов подаде към Иван Тилев, който шутира, но не намери очертанията на вратата.

Само в рамките на две минути между 59-та и 61-та, Петко Христов получи два жълти картона и България остана с човек по-малко на терена.

В 68-та минута Бастунов пусна пас към Димитър Костадинов, който стреля от 25 метра, но над вратата.

Минута по-късно Яни Атанасов центрира от ъглов удар, Кристиян Трапановски стреля с глава, но Шейтанов показа класа и спаси.

В 72-та минута резервата Калоян Кръстев подаде към Станислав Иванов, който стреля, стражът изби топката, която му бе върната от защитник и реферът отсъди непряк свободен удар. Станислав Иванов стреля от 10 метра, но право в стената.

В заключителните минути Михаил Маневски центрира към Димитър Митровски, който шутира, но Шейтанов отново бе на мястото си и спаси.

Така, двубоят завърши при резултат 0:0.

БЪЛГАРИЯ: 1. Димитър Шейтанов - к., 4. Георги Костов, 5. Александър Бастунов, 8. Иван Тилев (60 мин. - Владислав Жиков), 9. Станислав Иванов, 14. Димитър Костадинов, 15. Петко Христов, 16. Димитър Илиев, 18. Тони Иванов (41 мин. - Иван Митрев), 19. Валентин Антов, 20. Кирил Николов (71 мин. - Калоян Кръстев)

Македония: 1. Християн Стевковски, 3. Михаил Маневски, 5. Андрей Кировски - к., 6. Антонио Митрев, 8. Яни Атанасов, 9. Бобан Здравевски (70 мин. - Филип Стойчевски), 10. Димитър Митровски, 11. Кристиян Трапановски, 13. Кирил Ристовски, 15. Християн Делевски, 16. Марко Александър Ферукоски