Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Националите до 19 години се класираха за Евро 2016 след драма в Кипър!
Автор: Екип Ruse24.bg 18:30 / 16.11.2015Коментари (0)605
©
България U19 се класира за Елитния кръг на квалификациите за Евро 2016, след като завърши наравно 3:3 срещу тима на Кипър U19 в последната си среща от група 3, която се игра на стадион "Куклия" в град Пафос.

В другия двубой, Полша и Люксембург също завършиха наравно - 2:2, като този резултат направи поляците победители в групата със 7 точки.

България и Люксембург имат по 4, но нашият отбор завършва на второ място заради победата в прекия двубой и се класира директно за следващия кръг.

Домакините от Кипър приключват на последната позиция с 1 точка.

Двубоят бе драматичен, като предложи много обрати и емоции. Отличен мач за България изигра капитанът Александър Георгиев, който записа асистенция и два гола.

През първия четвърт час нямаше голови положения пред нито една от двете врати.

В 25-та минута Александър Георгиев се озова на добра позиция, но ударът му бе блокиран.

Четири мунути по-късно Деметрис Хараламбус подаде към Георгиус Христодулу, който преодоля Михайлов за 1:0 в полза на Кипър.

В 34-та минута капитанът Георгиев отново пробва да застраши вратата, пазена от Панайоту, но не бе точен.

Четири минути преди края на първото полувреме националите изравниха. Александър Георгиев намери Божидар Краев, който прати топката в мрежата за 1:1.

Две минути след началото на втората част домакините от Кипър отново поведоха в резултата. Георгиос Малекидис бе точен след нова асистенция на Деметрис Хараламбус.

Възпитаниците на Светослав Тодоров реагираха бързо и изравниха в 58-та минута, когато Ангел Максимов подаде към Александър Георгиев, който преодоля Панайоту за 2:2.

Пет минути по-късно капитанът Георгиев отново попадна в прегръдките на съотборниците си, след като реализира за 3:2 след подаване на Тонислав Йорданов.

В 73-та минута Краев можеше да реши всичко в този мач, но Панайоту спаси.

Малко преди края на срещата домакините изравниха. Христос Калис преодоля Михайлов след трета асистенция на Деметрис Хараламбус и срещата завърши при 3:3.

БЪЛГАРИЯ: 1. Михаил Михайлов, 2. Стойчо Атанасов, 3. Георги Купенов, 5. Венцислав Керчев, 13. Галин Минков, 6. Антонио Георгиев, 10. Томас Цвятков (90+4 мин. - Денислав Александров), 11. Божидар Краев, 20. Ангел Максимов (90+2 мин. - Ангел Лясков), 8. Александър Георгиев - к., 9. Тонислав Йорданов (79 мин. - Стефан Иванов)

Кипър: 12. Такис Панайоту, 6. Рафаел Анастасиу, 3. Христос Уилър, 5. Георгиус Христодулу, 8. Андреас Фрагку - к. (73 мин. - Гавриел Йеролему), 10. Деметрис Хараламбус, 14. Христос Калис, 17. Георгиос Малекидис, 7. Павлос Христодулу (62 мин. - Тодорос Йосифидис), 16. Сотерис Фиакас, 18. Михалис Хараламбус (56 мин. - Ставринос Константину)

Кой е Йошихито Нишиока - първото препятствие на Григор Димитров в Рим?