Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
10-годишен шахматист от Русе спечели турнир в Трявна
Автор: Екип Ruse24.bg 12:06 / 25.05.2016Коментари (0)498
©
В хотел "Сезони" в град Трявна на 22-ри и 23-ти май се проведе за пети път шахматен турнир по стандартен шахмат за деца до 14 години и с индивидуален рейтинг по-малък от 2200.

Организатори на шахматната проява бяха ШК "Трявна - 2001" със съорганизатори ШК "Етър" Велико Търново и ШК "Орловец 1997" Габрово.

Първите трима в генералното класиране получиха парични награди, а първите трима във възрастовите групи до 8, до 10, до 12 и до 14 години получиха купа и медали.

Турнирът се игра в 6 кръга по Швейцарска система, с контрола за игра по 60 минути за партията с добавени по 30 секунди за всеки изигран ход.

В шахматното събитие участваха 67 млади шахматисти.

Победител в генералното класиране е Константин Стоилов от "Пристис" Русе (до 10 години) с 5,5 точки.

2-ро - 6-то място заеха завършилите с по 5 точки. Втори е Станислав Ботев, а трети - Пламен Стоянов, и двамата състезатели до 10 години.

До 14 години първите трима са Александър Желязков (5 т., 4 място), Митко Вълков (5 т., 5 място) и Калоян Стоянов (4 т., 9 място).

До 12 години медалите взеха съответно Мартин Малинов (4,5 т., 8 място), Радост Радкова (4 т., 11място) и Ерол Билялов (4 т., 15 място).

До 10 години тройката е съответно Никола Канов (5 т., 6 място), Георги Великов (4,5 т., 7 място) и Никола Николов (4 т., 10 място).

До 8 години първите трима са: Слав Чамурков (4 т., 18 място), Виктор Бенков (4 т., 19 място) и Калоян Драганов (3 т., 28 място).

Кой е Йошихито Нишиока - първото препятствие на Григор Димитров в Рим?