Ето как приключи шахматният турнир в Русе за купа "Пристис"
Автор: Екип Ruse24.bg 13:32 / 02.10.2017Коментари (0)1819
© Ruse24.bg
В Общинския младежки дом в Русе приключи третият открит турнир по ускорен шахмат за Купа "Пристис", който бе за деца и ученици до 16 години. Организатор на проявата е Шахматен клуб "Пристис", Русе.

Състезанието се проведе по Швейцарска система в 7 кръга, с контрола за игра по 20 минути на състезател до края на партията и с 10 секунди добавени за всеки изигран ход, считано от първия.

Турнирът е валиден за български рейтинг по ускорен шахмат. В състезанието участваха 33 шахматисти.

Магдалена Миронова (до 16 г) от Шумен е победителка в генералното класиране на турнира с 5,5 т. и са най-добър допълнителен показател.

Четири шахматисти завършиха с актив от 5,5 точки.

На 2ро място е Георги Генчев (Шумен) (до 16 г). Трети в турнира и първи до 12 години е Стилиан Ангелов ("Етър", Велико Търново). Също до 12 години е четвъртият - Виктор Илиев (Варна). Петият Станислав Ботев (до 12 години) е с 5 т.

След победителите най-челно класирал се до 16 години е Александър Желязков с 5 т. и 6то място. Рада Илиева с 4 т. и 11то място е най-добре представило се момиче.