Ето кой отбор стана шампион в турнира по шахмат от игрите на БАСС
Автор: Екип Ruse24.bg 19:29 / 16.07.2019Коментари (0)1433
Съставът на Свиленград спечели турнира по шахмат от XXIV държавни игри на спортистите от малките селища. Състезанието се проведе в общинския спортен център на Дългопол в село Аспарухово. Миналата година шампионите извоюваха сребърните медали, като останаха зад лидера Белослав.

Треньорът на Свиленград формира състава си от следните шахматисти: Стефани Данаилова, Максими Петров, Костадин Якимов, Антония Тонева и Атанас Петков. Трима от тях - Стефани, Максим и Антония бяха в отбора и на турнира през 2018 г. в пловдивското село Маноле. За Свиленград заминаха и две от индивидуалните отличия, след като Данаилова и Тонева спечелиха златните медали, съответно на първа и четвърта дъски. Това е втора поредна победа за Тонева в турнира по шахмат. На предишното първенство тя също спечели първото място на четвърта дъска.

Крайно отборно класиране: Свиленград (Ст. Данаилова, М. Петров, К. Якимов, Ан. Тонева и Ат. Петков) - 15 точки, Попинци (община Панагюрище) - 9.5, Вълчи дол (Вн) - 7.5, Белослав - 5.5 и Суворово – 2.5 точки. Победители на отделните дъски: първа - Стефани Данаилова (Свиленград), втора - Васил Чардаков (Попинци), трета - Тунай Ертонов (Вълчи дол) и четвърта - Антония Тонева (Свиленград).

Отличените бяха наградени от Ферхан Хасан - началник отдел "Хуманитарни дейности и образование“ в община Дългопол и Стефан Стефанов-главен съдия на XXIV държавни игри на БАСС. По традиция на всички треньори и на съдията на турнира Димитър Павлов от Варна бяха връчени възпоменателни медали "50 години град Дългопол".

Днес в Аспарухово започна и надпреварата в турнира по тенис на маса за момчета и момичета.