Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Шоуто предстои! Гришо стигна до мач срещу Надал в Монте Карло!
Автор: Екип Ruse24.bg 18:05 / 17.04.2019Коментари (0)1100
©
Григор Димитров записа втори пореден успех на червени кортове през настоящия сезон. Най-добрият български тенисист се класира за третия кръг на Мастърса в Монте Карло, след като победи германеца Ян-Ленард Щруф с 2:0 сета - 7:6(2), 6:4.

За място на четвъртфиналите обаче Гришо ще спори с №2 в основната схема Рафаел Надал (Исп). Именно 11-кратния шампион в турнира спря Димитров в Монте Карло преди година, когато двамата се срещнаха на полуфиналите. Затова и Димитров има да защитава сега цели 360 точки за световната ранглиста.

Играта през първия сет бе сравнително равностойка, като двамата тенисисти си размениха по един пробив. Развръзката дойде в тайбрека, когато при 3:2 в своя полза Димитров спечели 4 поредни точки и затвори частта.

В началото на втория сет Григор Димитров отново проби съперника си и успя да задържи преднината до края на мача.