Григор Димитров направи страхотна битка, но отново загуби от Вавринка
Автор: Екип Ruse24.bg 21:29 / 13.08.2019Коментари (0)906
©
Григор Димитров отпадна героично от турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати, след като отстъпи на швейцареца Станислас Вавринка със 7:5, 4:6, 6:7(4) след голяма драма в последния сет.

Мачът започна отлично за Григор Димитров. Двамата си разменяха геймове на собствен сервис без разигравания за пробив, а първият такъв дойде в 12-ия гейм и беше в полза на българина. Той се възползва и затвори сета при резултат 7:5 след 47 минути игра.

Мачът продължи в това темпо до 2:2, а в петия гейм швейцарецът получи две възможности за пробив. Българинът спаси първата с петия си ас в мача и втората - с удар на швейцареца в мрежата, а с шестия си аз взе предимство в допълнителните разигравания.

Проблемът за Димитров обаче бяха двойните грешки и той допусна шестата си за предимство на Вавринка, което българинът отново заличи след неточен ретур на съперника. Тогава обаче дойдоха седмата и осмата двойна грешка, които бяха поредни.

Вавринка проби за 3:2 и спечели следващия гейм на нула, а по-късно затвори сета с 6:4.

Вавринка премина през по-голямата част от третия сет с лекота.

Той спечели подаването на Димитров за 2:1, взе следващите три гейма с още един пробив и получи два мачбола при 40:15. Димитров обаче изравни и спечели подаването на швейцареца за 3:5, за да съхрани надеждите си за победа.

Българинът затвърди пробива на 15 и в следващия гейм поведе с 40:15 за два шанса спечелване на сервиса на Вавринка.

Швейцарецът спаси първото разиграване с ас, но в следващото отговори на слайс по правата с ретур в мрежата. Димитров изравни за 5:5.

Григор Димитров не се възползва от открилата се възможност и загуби подаването си в 11-я гейм след допълнителни разигравания, но в следващия поведе с 40:30 и получи шанс за нов пробив.

Това разиграване беше може би най-красивото в мача. Димитров изпрати къса топка зад мрежата, Вавринка я достигна и я отигра по ширината на корта, но българинът притича и със сетни усилия я върна в полето на съперника за пробив и 6:6.

Двамата тенисисти си размениха по три мини-пробива в тайбрека до 5:4 за Вавринка.

Швейцарецът спечели следващото си подаване с излизане на мрежата, а във второто записа ас за крайното 7:4.