Няма да има втори мач за Цвети в Австралия!
Автор: Екип Ruse24.bg 08:30 / 08.02.2021Коментари (0)732
©
Най-добрата българска тенисистка в последните години Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на основната схема в първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open 2021.

Пловдивчанката допусна поражение с 5:7, 2:6 срещу 35-годишната азиатка Су-Уей Сие за един час и 17 минути игра на корт №13 в Мелбърн. По този начин Цвети не успя да подобри представянето си в този турнир, след като най-големият й успех си остава достигане до втори кръг.

Сие е №68 в световната ранглиста, а е достигала е до №23. В момента азиатката е №1 в ранглистата на двойки.

Срещата започна перфектно за Спортист номер 1 на България за 2020 година. Цвети спечели първите два гейма и поведе с 2:0. След това Сие обаче направи серия от четири поредни гейма и обърна резултата до 2:4. Пиронкова отново влезе в добра серия и поведе 5:4. За съжаление нашето момиче загуби следващите три гейма, а с това и сета.

Във втората част Сие дръпна с 4:0. Цвети върна един гейм, но след това азиатката си взе подаването за 5:1. При този резултат Пиронкова успя да отрази три последователни сетбола и да намали изоставането си на 2:5. На собствен сервис Сие успя да затвори мача с 6:2