Браво! Неудържимата Цвети Пиронкова с трета поредна победа в Маями!
Автор: Стойчо Генов 07:48 / 25.03.2021Коментари (0)950
©
Най-добрата българска тенисистка през последните 10-ина години Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на големия турнир в Маями, който е от най-високата категория при жените WTA 1000 и е с награден фонд 3,26 милиона долара.

Спортист номер 1 на България за 2020 година победи украинката Марта Костюк със 7:6(4), 3:6, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 30 минути.

Това е трета победа за чаровната пловдивчанка  на турнира в Маями. Преди това тя елиминира Кейти Макнали и Олга Говорцова. Във втория кръг Цвети Пиронкова ще играе срещу поставената под номер 7 в схемата Арина Сабаленка.

Първия сет премина през много обрати, а двете тенисистки си направиха по три пробива.

Костюк проби първа за 3:1, но Пиронкова направи серия от три поредни гейма и обърна резултата до 4:3. Украинката отговори с рибрейк за 4:4. Нашето момиче успя отново да поведе с пробив за 6:5, но Костюк успя да изравни и така се стигна до тайбрек. В него пловдивчанката спечели три поредни разигравания след 4:4 и така взе първата част.

Във втория сет Костюк поведе с 5:2 и успя да го спечели с 6:3.

Цветана Пиронкова проби още в първия гейм на третата решителна част. След това тя направи още един пробив за 4:1. До края двете тенисистки си размениха по два пробива и Цвети триумфира с 6:3.