Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Пиронкова пак изуми света! Личен рекорд в Ню Йорк и четвъртфинал със Серина Уилямс
Автор: Стойчо Генов 23:50 / 07.09.2020Коментари (9)1058
©
Цветана Пиронкова продължава да изумява световния тенис с великолепното си представяне на турнира от Големия шлем - US Open. Чаровната пловдивчанка вече е на четвъртфинал в Ню Йорк, след като победи французойката Ализе Корне  (№56 в света) с 6:4, 6:7(5), 6:3 в маратонска епична битка.

Това е първо достигане на Цвети до 8-те най-добри тенисистки в US Open. В спор за място на полуфиналите тя ще се изправи срещу Серина Уилямс, която победи много трудно гъркинята Мария Сакари с 2:1 сета.

Пиронкова се завърна в официалния тенис след 3-годишно прекъсване, като до този момент прегази последователно Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса, Дона Векич и Ализе Корне. За последен път българката игра срещу Серина Уилямс преди цели 5 години.

Мачът срещу французойката на "Луис Армстронг Стейдиъм" продължи 2 часа и 50 минути. В първия сет при резултат 4:4 Цвети проби съперничката си, а след това сервира успешно и затвърди пробива за 6:4.

Втората част започна чудесно за нашето момиче, което отново проби и поведе с 2:0. След това пловдивчанката имаше няколко възможности да поведе с 3:0, но не успя и последва тежка игрова криза, а Корне дръпна с 4:2. Тук Цвети показа характер и обърна до 5:4, но пропусна мачбол и отново се стигна до равенство.

Така изходът трябваше да се разреши след тайбрек, който Корне спечели със 7:5.

В третия сет Цвети проби два пъти съперничката си и я отказа при 6:3.