Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
16-годишен записа дебют за Дунав при равенство в Търговище
Автор: Стойчо Генов 13:26 / 19.04.2021Коментари (0)879
©
Дунав (Русе) завърши 1:1 като гост на Светкавица в мач от 23-ия кръг на Трета лига - Североизточна група, който се игра на стадион “Димитър Бурков" в Търговище.

След равностойна и доста предпазлива игра през цялото първо полувреме с по 1-2 чисти положения и пред двете врати, двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

И двете попадения паднаха през второто полувреме, като резултатът откри Огнян Николов в 57-ата минута, бележейки от пряк свободен удар.

Три минути по-късно обаче играчът на домакините Данаил Борисов успя да изравни след разбъркване в наказателното поле. До края на мача двата отбора непрестанно атакуваха противниковата врата, но до гол така и не се стигна за промяна на равенството.

За Дунав официален дебют като титуляр записа капитанът на юношите U17 -  Кристиян Господинов (16 г), a в групата за мача попадна Даниел Николов (15 г).