Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Девойките на България с втора поредна победа в квалификациите за Евро 2022
Автор: Стойчо Генов 23:08 / 23.10.2021Коментари (0)648
Девическият тим на България до 19 години продължава с доброто си представяне в европейските квалификации. Днес момичетата на селекционера Станислава Цекова победиха Казахстан с 3:0 и са с пълен актив от 6 точки преди последния двубой от групата срещу Гърция.

Българският тим не остави съмнение в превъзходството си и още през първата част ликвидира интригата на стадиона в Албена.

Кристияна Димитрова от пловдивския ЖФК Пълдин откри резултата още в 4-ата минута. В средата на полувремето централният нападател Димитра Иванова увеличи на 2:0. След почивката Надежда Иванова реализира трето попадение, с което окончателно реши всичко в мача.

На 26 октомври (вторник) от 14:30 ч. в Албена България WU19 ще се изправи срещу Гърция в директен сблъсък за първото място в групата, което дава право на участие в следващата фаза от квалификациите.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 3. Емануела Найденова, 4. Ванеса Иванова, 5. Ванеса Стойчева, 8. Кристиана Караиванова, 18. Ивелина Павлова (78 – 13. Мирослава Пейкова), 15. Симона Стоянова (90 – 19. Йоанна Стефанова), 7. Яна Йорданова, 11. Кристияна Димитрова (73 – 2. Йоанна Томова), 14. Димитра Иванова, 10. Надежда Иванова.

Селекционер: Станислава Цекова.

Голмайстори: 1:0 Димитрова 4, 2:0 Д. Иванова 26, 3:0 Н. Иванова 64.