Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
България с много тежка загуба в световна квалификация в Пловдив
Автор: Стойчо Генов 10:11 / 27.10.2021Коментари (0)520
© Lap.bg
Женският национален футболен отбор на България понесе много тежка загуба в световна квалификация от група Н. Нашите отстъпиха на Португалия с 0:5 в мач, който се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Още в 3-ата минута Яница Иванов си отбеляза автогол, а при следващата атака португалките удвоиха след попадение на Силва.

След почивката Силва и Гомеш реализираха за 0:4, а четвърт час преди края Каролина Мендеш реализира дузпа за окончателното 0:5. В 80-ата минута България остана с човек по-малко, след като Нора Димитрова получи втори жълт картон.

Така нашите продължават без отбелязан гол в трети пореден мач и логично са на последното място в класирането с 3 загуби. Безапелационен лидер е Германия с 4 победи от 4 двубоя и 20:1 голова разлика.

В другите срещи от нашата група Германия разгроми Израел със 7:0, а Сърбия победи Турция с 2:0.