Девойките на Дунав спечелиха турнир във Велико Търново, легенда от САЩ-94 ги поздрави
Автор: Стойчо Генов 10:55 / 03.06.2022Коментари (0)544
Девойките на Дунав (Русе) спечелиха безапелационно футболния турнир за Купата на M&BM, който се проведе на стадион "Ивайло“ във Велико Търново. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и се организира от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

Участваха 8 отбора от региона, съставени от момичета, родени след 01.01.2007 година.

Във финала възпитаничките на треньора Валентин Якимов разгромиха девойките на Севлиево Лейдис (Севлиево) с 4:0.

Трети завършиха домакините от Етър ВТ, които се наложиха над Янтра 2019 (Габрово) с 3:0 в малкия финал.

Пето място в крайното подреждане зае отборът на Розова долина (Казанлък), който в изключително оспорван двубой победи Чавдар (Троян) с 1:0 след изпълнения на дузпи (0:0 в редовното време).

Седмата позиция в турнира бе за момичетата от Боруна (Царева ливада) след успех над връстничките си от Светкавица (Градежница) с 1:0.

Купата на победителките от Дунав (Русе) връчи главният координатор в Асоциацията на българските футболисти Николай Христозов. В награждаването се включиха още бронзовият медалист от САЩ-94 Илиян Киряков, бившият президент на Етър Павлин Генчев, ветеранът Трендафил Коцев и др.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира "M&BM“.

След награждаването треньорът на Етър ВТ Валентин Витанов и неговите футболистки направиха благороден жест и решиха да подарят своите топки и екипировка на децата от КСУДБУ (Комплекс за социални услуги за деца без увреждания) във Велико Търново.

Освен това "болярките“ връчиха от името на своя клуб статуетка за благодарност към Петко Павлов - директор ОП "Спортни имоти“ - Велико Търново.

Бяха раздадени следните индивидуални награди:

Най-добър вратар - Мартина Илиева (Етър)

Най-добър защитник - Марина Начева (Дунав)

Най-добър полузащитник - Тереза Попова (Етър)

Най-добър нападател - Зора Георгиева (Севлиево Лейдис)

Голмайстор - Никол Пламенова (Севлиево Лейдис) с 5 гола

Най-техничен състезател - Теодора Димитрова (Етър)

Най-полезен състезател - Дарена Радева (Янтра 2019)

Най-добър състезател на турнира - Елия Василева (Дунав)

Най-добър треньор - Валентин Якимов (Дунав)

Награда за специален принос към турнира - Игор Бакьов, секретар на ЗС на БФС и бивш капитан на Локомотив (ГО).