Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Григор Димитров отново безсилен срещу Краля на клея
Автор: Екип Ruse24.bg 18:23 / 21.04.2018Коментари (0)7537
©
Григор Димитров загуби на полуфиналите на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Българинът отстъпи с 4:6, 1:6 на световния №1 Рафаел Надал.

10-кратния шампион в турнира Рафаел Надал започна силно и поведе с 3:0. Димитров обаче не се стъписа и на свой ред спечели 3 последователни гейма за да изравни за 3:3.

В десетия гейм Рафа поведе с 40:15, което му осигури два сетбола. Димитров отрази първия, но при втория Матадора затвори сета с 6:4 след 61 минути игра.

За съжаление във втората част Надал поведе с 5:0 гейма, след което приключи двубоя с 6:1.

През следващата седмица Григор Димитров ще участва на турнира сериите ATP 500 в Барселона. Българинът е поставен под №2 в основната схема и води долната ѝ част, като ще започне участието си директно от втори кръг. Негов съперник там ще бъде победителят от мача между Жил Симон и Филип Колшрайбер.

При победа над Симон или Колшрайбер, потенциален съперник на Димитров в трети кръг е един измежду Андрей Рубльов, Тенис Сандгрен и Малек Джазири.

Потенциален съперник с най-висок ранг на четвъртфиналите изглежда Пабло Кареньо Буста, а на полуфиналите - Доминик Тийм.

Водач на другата част на схемата е шампионът Рафаел Надал.