Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Гришо отново се изложи, загуби от квалификант
Автор: Екип Ruse24.bg 09:58 / 03.10.2018Коментари (1)1577
©
Григор Димитров за пореден път разочарова с играта си и отпадна твърде рано от турнира от сериите АТР 500 в китайската столица Пекин. Първата ракета на България загуби в мач от втория кръг на надпреварата от сръбския квалификант Душан Лайович с 1:2 сета - 4:6, 6:2, 4:6.

В решителния трети сет Димитров навакса изоставане, но при резултат 4:4 отново бе пробит. След това Лайович взе сервирането си на нула и така затвори мача.

Фатални за българина се оказаха непредизвиканите му грешки - цели 37 на брой. Освен това Гришо направи и 9 двойки грешки, което е твърде много за тенисист от неговия ранг.

Успехът на сърбина всъщност бе втори в досегашната му кариера над тенисист от Топ 10 в света. Григор Димитров имаше да защитава 180 точки за световната ранглиста заради достигането си до полуфинал миналата година в Пекин, което означава, че ще загуби по-голямата част от този актив.