Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Гледайте! Стивън Петков вкара, а коментаторът избухна: Фантастико!
Автор: Стойчо Генов 15:35 / 04.04.2022Коментари (0)509
©
Бившият нападател на Ботев (Пд) и Левски Стивън Петков реализира поредния гол за настоящия си клуб Фейрензе, видя Plovdiv24.bg. Юношата на "сините" откри резултата при победата с 2:1 над Академико Визеу в мач от 28-ия кръг на португалската втора лига.

Петков бе точен още в 4-ата минута след асистенция на Жоао Оливейра. Коментаторът от телевизионното излъчване на двубоя избухна след попадението на българина, окачествявайки го като "фантастико".

Десет минути по-късно Стивън Петков получи жълт картон, а в 63-ата минута той бе заменен от Кевин Андрес Калдерон.

От началото на сезона нападателят има 23 официални мача за Фейрензе, в които е отбелязал 12 гола (10 за първенство и 2 за Купата на Португалия), показа справка на Plovdiv24.bg.

Въпреки успеха Фейрензе остана на четвърто място във временното класиране с актив от 51 точки, колкото има и третият Шавеш. Лидер с 57 точки е Рио Аве, следван от Каса Пиа с 56 т. Първите два тима в крайното класиране печелят промоция в португалската Примейра лига, а третият играе бараж за влизане.

Гледайте в прикаченото видео 12-ия гол на Стивън Петков през сезона!