Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Дунав с невероятен успех като гост в Израел за Юрокъп
Автор: Екип Ruse24.bg 23:24 / 19.11.2009Коментари (0)1347
© Ruse24.bg
Единственият български участник в европейските клубни турнири по баскетбол - дамският Дунав Еконт Експрес записа втора поредна победа в Юрокъп! Момичетата на Георги Божков победиха тази вечер в Тел Авив Апоел Хатиква със 104:100 след продължение.

Уникален мач за Дунав направи плеймейкърът Наталия Ануфриенка, която отбеляза цели 38 точки за успеха. Гардът от Беларус престоя на терена 39 минути, за които беше 8/13 (61,5%) при стрелбата за две точки, 2/5 (40%) от тройката и 16/22 (72,7%) от линията на наказателния удар. Ануфриенка добави 7 борби и 5 асистенции към своята статистика, приключвайки като безспорно най-полезният играч в срещата.

Зорница Костова отбеляза 18 точки, Даниел Бъргин добави 17 точки и 8 борби, а Шерил Алън завърши с 14 точки за победата на Дунав.

Наташа Иванчевич и Маайке Клайн вкараха по 23 точки при поражението на Апоел (Тел Авив).

Тимът от Русе губеше на полувремето с 44:48, като втората половина на двубоя премина изключително равностойно. Отборът на Георги Божков изоставаше след 30 минути игра с 8 точки за 67:75, но постигна страхотен обрат в решителната последна четвърт. Тогава Дунав спечели с 22:14, пращайки мача в продължение при резултат 89:89. В допълнителните 5 минути българките успяха да надвият своя противник с 15:11 и в крайна сметка да триуфират.

Така след победата си миналата седмица над Сфънту Георге вицешампионките вече имат 2 победи в група G, с колкото е и руският гранд Динамо (Москва). Двата състава излизат един срещу друг следващата седмица в зала "Дунав" в Русе.

Източник: Sportal.bg