Локо (Русе) загуби нелепо дербито срещу Спартак (Варна)
Автор: Екип Ruse24.bg 17:42 / 07.04.2018Коментари (0)9765
© ФК Локомотив
Локомотив (Русе) допусна нелепа загуба в мач, в който по нищо не отстъпваше на гостите от Спартак (Варна). Иво Михайлов вкара единствения гол в срещата от поредния XXIII кръг на Североизточната трета лига, а двата отбора довършиха двубоя с човек по-малко след червени картони.

Първото полувреме предложи здрава битка, предимно в центъра на терена, като липсваха чистите голови положения. В 20-ата минута Динко Станчев шутира от дъгата на наказателното поле, но вратарят на гостите от Варна отрази удара му.

След почивката "железничарите" наложиха плътен натиск в половината на "Спартак" и опитаха да стигнат първи до гол. Въпреки многобройните опити, в завършващата фаза на атаката не се намери кой да нанесе точния удар към вратата на "соколите".

Противно на логиката, след силните минути на русенци, гол падна, но в тяхната собствена врата. В 65-ата минута Ивайло Русев нахлу на скорост в пеналта и подаде ниско по земята пас към появилия се като резерва Иво Михайлов, който вкара за 0:1.

Въпреки негативния развой русенските "железничари" продължиха да търсят промяна в резултата до самия край на двубоя. Живко Парашкевов, Мартин Недков, Динко Станчев и Валентин Валентинов опитаха да намерят път към мрежата на варненци. На няколко пъти топката се разхожда до голлинията, облизва гредите, но така и не влезе във вратата.

В 82-рата минута след фал и разправия между футболистите, главния съдия Веселин Гацев от Шумен показа червени картони на капитана на Локо (Русе) Живко Парашкевов и на бранителя на гостите Михаил Михалев.

"Получи се здрав мач, истинско дерби за нивото на Трета лига. Нашите футболисти се раздадоха докрай. Не мога да ги виня за загубата. Видяхте колко усилия вложихме, колко пъти голът висеше на косъм. Сигурен съм, че ако бяхме съумели първи да вкараме, мачът просто свършваше. С голяма доза късмет гостите успяха да вземат трите точки. Представихме се повече от достойно срещу отбор, който води сериозна подготовка на професионално ниво и има високи амбиции", сподели след края на срещата старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

Локомотив (Русе): Радосвет Христов, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Джан Али (46′ – Владимир Перчемлиев), Ивайло Иванов (63′ – Валентин Валентинов), Живко Парашкевов, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Недков (85′ – Мартин Рачев), Динко Станчев.

Спартак (Варна): Георги Ставрев, Александър Йовчев, Боян Илиев, Милен Николов, Михаел Михалев, Васко Боев, Емил Илиев, Илиян Неделчев (80′ – Георги Гушлев), Георги Димитров (58′ – Иво Михайлов), Славомир Събков (55′ – Десислав Дяков), Ивайло Русев.