Локо (Русе) разгроми Хитрино с 5:0
Автор: Екип Ruse24.bg 11:07 / 12.04.2019Коментари (0)1061
© ФК Локомотив
Локомотив (Русе) записа убедителна победа с 5:0 над "Хитрино“ в среща от XVI кръг на първенството за юноши старша възраст в Зонална група "Варна“. Младите "железничари“ обаче пропуснаха да нанесат далеч по-голям разгром на своя съперник.

Мачът, игран на терена в Сливо поле, премина изцяло под доминацията на "червено-черните“. Още на полувремето русенци вече водеха с 3:0, а през втората част добавиха два нови гола и направиха не по-малко от десетина сериозни пропуска пред вратата на гостите.

Играчите на "Хитрино“ изкараха целия мач в защита, като през повечето време се браниха с по девет играчи в наказателното поле. В офанзивен план гостите стигнаха само до едно по-сериозно положение, когато при пряк свободен удар вратарят на Локо (Русе) Борислав Борисов се наложи да прояви добър рефлекс.

Тоталната доминация на "Локомотив U19" бе материализирана с хет трик на Беркан Ибрямов и два гола Михаил Любенов за крайното 5:0.

"С оглед на показаното на терена можехме спокойно да се поздравим с двуцифрена победа. Не съм максималист, разбира се, но многобройните пропуски пред гола няма как да не правят впечатление. Много съм доволен от включването на играчите от отбора на младшата възраст, които взех и този път. Демонстрираха добри качества и съм оптимист за тяхното бъдеще в нашия клуб“, коментира след мача треньорът на "Локомотив U19" Калоян Георгиев.

Съставът на "Локо U19" срещу "Хитрино“: Борислав Борисов, Ерсин Енверов, Кристиян Атанасов, Атанас Великов, Джан Акиф, Симеон Стойчев, Валентин Георгиев /капитан/, Михаил Любенов, Беркан Ибрямов, Даниел Костадинов, Мартин Йорданов /Билян Русев, Мелих Сали, Николай Драганчев, Румен Костов, Калоян Ангелов/.