Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Ужасен пролетен старт на Дунав в Първа лига
Автор: Екип Ruse24.bg 15:46 / 17.02.2019Коментари (1)2837
© Lap.bg
Дунав стартира по ужасен начин пролетния дял на Първа лига. "Драконите" загубиха от Етър с класическото 0:3 в мач от 21-ия кръг, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Русенци имаха добра възможност в 25-ата минута, когато след центриране отляво Ахмед Ахмедов стреля с глава, но вратарят Христо Иванов улови. До почивката играта бе предимно в центъра и пред двете врати нямаше ситуации освен слаб удар на Руменов в 43-ата минута, който мина до десния стълб.

Второто полувреме започна с бърз гол за етърци, който до голяма степен реши изхода от мача. Младенов отдясно центрира и топката бе върната към Боджадж, който стреля и след рикошет от Инкоом кълбото влетя в мрежата на отличния до момента Благой Макенджиев – 1:0.

Дунав отново се опита да реагира и в 60-ата минута след центриране от фаул Ндайе с глава стреля до вратата, а малко след това удар на другата резерва Фиртулеску бе уловен от Христо Иванов.

"Болярите“ издебнаха мига за нов удар в 74-ата минута, когато при бърза контра четирима излязоха срещу един защитник. Крум Стоянов намери надясно Даниел Младенов след чийто удар топката от гредата влетя в мрежата – 2:0.

Капитанът на гостите Диян Димов стреля с глава до гредата, но в 82-ата минута русенци инкасираха и трето попадение, дело на две от новите попълнения в Етър. Здравко Илиев центрира отдясно и Милчо Ангелов направи победата класическа, а в самия край Христо Иванов извади в корнер опасен удар на Димов и не позволи на гостите дори и почетен гол.