С изключително силната конкуренция ще се запомни държавното по кикбокс
Автор: Стойчо Генов 11:16 / 18.05.2021Коментари (0)727
©
Отличното домакинство на СК Оптикс, отборно състезание в стила “Пойнтфайтинг" и изключително силната конкуренция по време на двубоите са само част от нещата, с които ще се запомни Държавното първенство по кикбокс в Панагюрище. То се проведе под егидата на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай.

Надпреварата се отличи и с абсолютния рекорден брой заявки за участие във всички стилове – общо 656 на 328 състезатели от 21 клуба. Пак за първи път тази година те премериха сили във всички стилове на “Татами" дисциплината, а именно “Пойнтфайтинг", “Киклайт контакт" и “Лайт Контакт".

При оспорвана конкуренция отборен шампион за всички стилове стана СК Стар Тийм – София. Те спечелиха общо 143 медала (48 златни, 40 сребърни и 55 бронзови). На второто място заслужено се качиха СК Масару с 89 медала (46 златни, 29 сребърни и 14 бронзови), а на третото – СК Радулов с актив от 41 медала (15 златни, 13 сребърни и 13 бронзови).

Без изненада СК Стар Тийм оглавиха класирането и в стиловете “Киклайт Контакт" и “Лайт Контакт". В първия столичните кикбоксьори си тръгнаха от Панагюрище с общо 48 медала (16/11/21), а във втория – с 49 (20/11/18).

С чудесно представяне се отчетоха СК Масару, които станаха шампиони в стила “Пойнтфайтинг". Те успяха да спечелят общо 32 медала от двубоите, които се играха на Татами 1 през уикенда, съответно 16 златни, 10 сребърни и 6 бронзови. В т.нар. “точков кикбокс" на второто място в клубното класиране се наредиха фаворитите в стила СК Радулов с 37 медала (15/9/13), следвани от СК Стар Тийм – с 46 (12/19/15) медала.

СК Масару грабнаха купите за престижното второ място – с общо 32 медала (14/9/9/) в “Киклайт контакт" и 28 (15/10/3) медала в “Лайт Контакт. Челната тройка при “Киклайт контакт" оформиха СК Спартак Пазарджик – с 19 медала (5/10/4), а при “Лайт Контакта" – СК KL – Перник – 19 медала (6//6/7).

След края на официалните срещи погледите бяха съсредоточени към Татами 1, където се състоя зрелищно отборно състезание по “Пойнтфайтинг". Двубоите се играеха между трима състезатели на ротационен принцип, като се сменяха и съдиите. За тази надпревара нямаше класиране, но пък показа отличната форма на родните кикбоксьори и готовността им за състезанията от международния календар на WAKO.

Държавното първенство в Панагюрище беше последното състезание за родните кикбоксьори преди Европейската купа в Карловац (Хърватска), която ще се състои на 28-30 май.